23. 08. 2014

Pořadatel

 • Václav Baloun
 • 774 678 648
 • info@mcrrcrally.cz

Místo konání

 • dopravní hřiště u Základní školy Lánecká
 • 15°24'11.822"E, 49°40'11.906"N

Povrch

 • asfalt, dlaždice

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  16:40

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:
 • občerstvení formou dovozu objednaného jídla z místní Pizzerie http://www.ceskapizza.cz/rozvoz-pizzy/vysocina/svetla-nad-sazavou/dublin-bar/

Upoutávka

RC Světlá rally 2WD Světlá nad Sázavou

Převážně asfaltové chodníčky dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou budou hostit jediný závod o Mistra ČR 2WD. Délky rychlostních zkoušek v rozmezí 4 - 5 minut řádně prověří každého účastníka.

Komentáře jezdců po závodě:

Aleš Horák (2. místo - Vícemistr ČR 2WD 2014)
Zajímavá sobota. Tak jinak to asi u mě říct nešlo. V pátek po stavbě tratě jsem u Vaška Balouna trochu uvažoval o možnosti startu a nakonec mě teda přesvědčili a začal jsem předělávat auto. Netrvalo to dlouho. Ráno jsem zjistil, že auto nefunguje moc dobře a při pohledu na Aleše Čejchana, Marka Střihavku a další jsem trochu proklínal sám sebe, že jsem do toho šel. Prvních pár Rz bylo pro mě víceméně testovacích, ale časy mě vyhouply na druhé místo. To jsem již následně nechtěl ztratit. Náskok na skvěle jedoucího Aleše se zmenšoval a přišlo jasné rozhodnutí ubránit náskok. Nervozita stoupala, ale několik časů v sekundě mě ujistilo v tom, že by to šlo. Zkusil jsem jízdu trochu zklidnit a náhle jsem začal stačit i Peťákovi,  který měl sice problémy, ale dařilo se mi ho porazit i když je neměl. Krásné druhé místo nevím co víc k tomu dodat. Prostě paráda, super soutěž, zajímavá atmosféra a celkem hodně diváků. Poděkování patři Vaškovi a všem co se na stavbě podíleli.

Vlastík Pospíšil (14. místo)
Ahoj Petře,
Musím vyslovit nadmíru kladné hodnocení a to nejen k samotnému průběhu závodu, ale také k samotné lokalitě. Parádní svezení, zázemí, pohoda. Moc jsem si závod užil a ovlivnil mě natolik, že ačkoli jsem startoval vůbec poprvé s dvoukolkou a ještě s novým podvozkem XV-01, že jsem s dvoukolkou odjel i nedělní závod u nás v Brně. Umístění bylo jen o pár míst než bych čekal s čtyřkolkou, co přikládám hlavně dešti a mokré trati. Od příštího roku zavedeme kategorii 2WD také v brněnském šampionátu a věřím, že na další MČR dvoukolek ti tak pár jmen do stratovky určitě přibude. Ještě jednou díky tobě, ale i Vaškovi Balounovi, Alfovi, Kubovi a ... . Kdo nezkusil 2WD neví o co přichází.

Michal Bouchner (19. místo)
Do závodu jsem šel s tím, že se jdu pobavit se zadokolkou, takže jsem neměl velké ambice. V první RZ jsem ale dostal VP, tak jsem apsoň měl co dohánět na ostaní zadokolkaře, o závodění se zbytkem starotvního pole nemohla být řeč, zadokolka je opravdu těžko řiditelná a ta moje byla jako na houpačce, jednou se mi jelo krásně, při troše opatrnosti jako se čtyřkolkou, jindy jsem nebyl schopen ze zatáčky vůbec odjet správným směrem. Pro příští rok zkusím zadokolu pořádně vyladit, nebo zvolím předokolku, to s čím jsem jel bych potřeboval lépe upravit ke svému stylu. Nás zadokolkaře potěšilo, že jsme si všichni vyjeli pohár, tak doufám, že příští rok bude zadokolek více.

REPORT ZE ZÁVODU

Prezentovali se všichni přihlášení. Počasí polojasno, trať krásná.
RZ1: Vítězí Marek Střihavka, který dle svých slov dělal mnoho chyb. Druhé místo vybojoval Honza Brich, který ztratil 3,35s. Třetí místo obsadil další X-ray v rukách Aleše Horáka. Michal Bouchner nedojel kvůli povolenému motoru. Jan Šrámek vybil baterii. Martin Čejchan trefil fotobuňku, ale i přesto vede kategorii 1. Zadokolky vede Slavomír Scholz o 15s před Martinou Korhelovou.

RZ2: Petr Pavlát přezul zadní pneu na dashe a vyhrál RZ o 7 sekund před Alešem Horákem a ujímá se vedení. Třetí místo v RZ obsadil Martin Čejchan, který zároveň vede kategorii 1. Závodníci ladí pneumatiky a zkoušejí, které budou nejlepší. Aleš Čejchan i Marek Střihavka dělají příliš mnoho chyb a ztrácejí tím hodně času.

RZ3: Petr Pavlát zopakoval vítězství o 1,25 před Alešem Čejchanem, který také přezul na pneu dash. Třetí místo v RZ vybojoval Jan Šrámek o 3 desetiny za Alešem. Marek Střihavka se s pneu dash nedokázal srovnat a bude přezouvat zpět na rallyblocky. Martina Čejchana naviguje táta a moc si to pochvaluje. Tomáš Šena si pochvaluje auto, ani za ním nestačí a rozhovory podává až po několika minutách. S průběžným umístěním je zatím moc spokojen. Závodníci si objednali pizzu z místní pizzerie - už se těší.

RZ4: Vítězí opět Petr Pavlát o 4 sekundy před Honzou Šrámkem, který stahuje ztrátu z RZ1. Třetí místo v RZ vybojoval Aleš Horák a celkově mu patří druhé místo. Aleš Horák je zatím velmi spokojen, protože ještě dva dny před závodem netušil, zda pojede. Nakonec vyndal ze svého X-raye zadní poloosy a jede zatím úžasně. Malý Míša Baloun si umí vyměnit kola, ostatní na autě dělá táta. Zatím je na pátém místě v kategorii a stále zrychluje. Marek Střihavka trefil fotobuňku a propadl se na páté místo těsně před Martina Čejchana.

Poukaz na odběr zboží v hodnotě 700,-Kč od firmy MZ racing vyhrál Kuba Konecký - gratulujeme.

Pizza byla výborná.

RZ5: Po polední pauze je stav na prvních místech nezměněn. Jen Aleš Čejchan, který zajíždí druhé časy stahuje Aleše Horáka. ALF se rozhodl přezout na dashe a vzdorovat Alešovi. První místo v RZ i celkově drží Petr Pavlát. Jan Šrámek trefil fotobuňku. Marek Střihavka má problémy s elektronikou, auto se mu zastavuje a jízdu si neužívá. Tomáš Procházka stahuje ztrátu z RZ1, kde měl technické problémy. V kategorii 1 je za vedoucím Martinem Čejchanem průběžně druhý Matěj Kupilík a třetí František Čejchan.

RZ6: Vítězí Jan Šrámek o 14 setin před Alešem Horákem a další 2 setiny zpět je Petr Pavlát. Jan Šrámek se tím dostal na sedmé místo před Libora Kupilíka. Páté místo vybojoval Marek Střihavka, který se tím dostal zpět před Martina Čejchana. Jan Brich a Marek Střihavka jeli RZ znovu, protože neukáznění diváci předělali jednu křižovatku a oni zabloudili.

RZ7: Vítězí Aleš Čejchan o 39 setin před Alešem Horákem. Jan Šrámek dojel třetí. Petr Pavlát narazil do mostu a vytrhl spojovačku, čímž se jeho pohodový náskok na prvním místě smrskl na 12 sekund. Zadokolky zatím vede nováček RC rally Slavomír Scholz před finišujícím Michalem Bouchnerem, který si stěžuje na špatnou ovladatelnost auta. Třetí v zadokolkách je Martina Korhelová.

 

 

 

 

 

 

 

RZ8: Vítězí Aleš Horák o 3,17 sekundy před Petrem Pavlátem a tím se k němu přiblížil před poslední RZ na méně než 10 sekund. Aleš Čejchan byl v RZ třetí a je i třetí celkově. Na druhé místo ztrácí více než 8 sekund. Poslední RZ by měla být nejdelší a tudíž není nic rozhodnuto. Marek Střihavka našel správný rytmus a dostal se na čtvrté místo před Honzu Bricha. Zadokolky vede Slavomír Scholz o 22 sekund před Michalem Bouchnerem a Martinou Korhelovou, která má již větší ztrátu. Kategorii 1 ovládl Martin Čejchan, který vede s velkým náskokem před Matějem Kupilíkem za kterým je 20 sekund František Čejchan.

RZ9: Vítězí Jan Šrámek a tím se posouvá v celkovém pořadí před Martina Čejchana na šesté místo. Při Petrovi Pavlátovi stáli všichni svatí, protože 5 zatáček před cílem mu odešel diferencilál a auto se došouralo do cíle spíš setrvačností. Bylo z toho druhé místo v RZ a titul Mistra ČR 2WD. Třetím místem v RZ si Aleš Horák vybojoval titul Vicemistra ČR a udržel tak svůj náskok před celkově třetím Alešem Čejchanem. Největší pohár modelů se zadní poháněnou nápravou nakonec v poslední RZ pro sebe vybojoval Michal Bouchner, který za sebou nechal Slavomíra Scholze o necelých 7 sekund.

Kompletní výsledky můžete prostudovat zde.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Vlkanov 875 m 10:01 Ano
2 Kochánov 876 m 10:41 Ano
3 Světlá 847 m 11:21 Ano
4 Zlatokopy 849 m 12:01 Ano
5 Nová Ves 755 m 13:01 Ano
6 Březinka 748 m 13:41 Ano
7 Dobrá Voda 817 m 14:21 Ano
8 Lánecká 824 m 15:01 Ano
9 Powerstage Balounová 885 m 15:41 Ne

Mapa