• Pneu s hroty jsou zakázány. Nesmeky na nohy jsou povoleny. Stoly a židle nepotřebujete; vezměte si podložku pod model, aby nečistoty nepadaly na leštěný restaurační stůl.

Upoutávka

RC rally Valašská zima Napajedla

HODNOCENÍ ÚČASTNÍKŮ

Jan Šrámek (2.místo)
Myslím že to byl dobrý start do sezony. Marek byl tentokrát rychlejší takže druhé místo je ok. Trať podle mě neměla chybu. Hodně druhů povrchů, technické i rychlé úseky a bezchybné značení. Dobrý závod pro mě i pro tým.

Aleš Čejchan (7.místo), Martin Čejchan (16.místo), František Čejchan (22.místo)
Za klan Čejchanů bych si troufal říct jeden z nejhezčích závodů kariéry, různé povrchy, různá obtížnost, rychlé i technické průjezdy. Závod hodný MČR, super strávený den.
Díky pořadatelům a organizátorům.

Victor Trnka (9.místo)
Nové auto, nová karoserie a nové problémy. Ze začátku závodu jsem se potýkal hlavně s technickými problémy, ale i se změnou barvy karoserie. Po vyřešení těchto problémů jsem zrychlil a do konce závodu jsem stáhnul svoji ztrátu na prvního a posunul se o hodně míst dopředu. Po ztrátě šance na dobré umístění jsem se hodně soustředil na Power Stage, abych získal nějaké ty body k dobru. Trať byla luxusně připravená a přiřadil bych ji k jedněm z nejlepších v ČR. Suprová kombinace rychlých a technických pasáží a to jak na asfaltu tak na šotolině.

Aleš Horák (14.místo)
Velice náročná soutěž. Podmínky jsem si myslel, že mi budou více vyhovovat, ale délka Rz nebyla po zimní přestávce zrovna vyhovující a tak jsem se spíše trápil. Z auta jsem v rozpacích, ale tuším, kde jsou mezery. Pořadatelům patří velký dík. Odvedli kus skvělé práce.

Jan Heřmánek (21.místo)
stručně tedy.... 1-2 RZ na ho..., 3 RZ na pí..,4-5 RZ souboj se sebou samým, 6-7 RZ návrat do závodu, 8 RZ takhle a lépe bych si to nějak představoval.
Jinak nádherné tratě. Tím, že byl volný prostor, nebylo nutné tahat tratě doprava doleva, ale protahováky navazovaly na vracáky a pokračovaly rovinou, skokem. Doslova labužo a Horizont Full jako dělané pro moji Lanciu Deltu Integrale HF. Zázemí na jedničku, ten člověk co vlastní tu restauraci musi být hodně trpělivý:) Prostředí nádherné a asi nejednomu z nás vrtalo hlavou, že by tam stálo za to zajet v letě i bez modelu....

Michal Bouchner (28.místo)
Ahoj, závod byl pěkný s rozsáhlými tratěmi, takže nebyly hned po pár RZtách okoukané. Někdy byl trochu problém s rozházenými vytyčovacími prvky, ale pořadatelé neustále chodili a rovnali trať, za což jim patří jistě díky. Zázemí bylo bez nadsázky luxusní :)

VÝSLEDKY

Podrobné výsledky všech závodů MČR RC rally 1:10 elektro a možná i víc najdete na serveru hlavního časoměřiče Viktora Trnky.

REPORT ZE ZÁVODU

RZ1: Mokrá trať začíná technicky náročnými přejezdy dřevěných pódií a přes dlaždice a krátký asfalt byl zbytek RZ na šotolině s kluzkými dlaždicemi v úseku před cílem. První RZ vyhrál Marek Střihavka, jenž podle svých slov neudělal chybu. Druhé místo o pár desetinek by získal David Mišalko, kdyby netrefil cílovou fotobuňku. Tím se na druhé místo dostal Jan Šrámek, který si stěžoval na nízkou světlou výšku modelu. Třetí místo vybojoval úřadující Mistr ČR Victor Trnka, který podle diváků jel přiliš ostře a byl v každé zatáčce příliš dlouhý. Aleš Čejchan se svou dvoukolkou řešil hned po startu problémy s elektronikou. Jan Brich řešil špatné jízdní vlastnosti modelu.

RZ2: Trať osychá a každá zatáčka jinak klouže. Nejede se šotolinový úsek, ale místo něj rychlý uklouzaný asfalt. Marek Střihavka potvrdil, že má svou TA02 nejlépe naladěnou a i druhou RZ vyhrál. David Mišalko se trefil do cíle a slaví druhé místo v RZ necelých 6 sekund za Markem. Victor Trnka si vzal příklad ze svého bývalého týmového kolegy Aleše Čejchana a půl RZ2 absolvoval jen s předokolkou. I tak ale byl znovu třetí před Honzou Šrámkem a Františkem Doležalem. Jan Heřmánek dorazil do cíle s ulomenou spojovačkou přední nápravy. Josef Vacek svůj speciál Lancia Delta S4 do cíle po ulomení kardanu vůbec nedostal. Nováček Patrik Zítko si zatím dle svého vyjádření závod užívá. Jen rejd trochu neodhadl, ale je zatím z tratě a celkové atmosféry nadšený.

RZ3: Dlaždice už oschly, ale na asfaltu jsou stále kaluže. Jel se asfalt i šotolina i dojezd do cíle přes kluzkou dlažbu. Victor Trnka zničil difereciál na přední nápravě a ztratil více než 2 minuty. Pepa Jandouš zápasil celou RZtu se svým červíkem, který se mu povolil na přední nápravě. Jan Šrámek vyměnil baterii a výsledkem je první místo v RZ. Aleši Čejchanovi jeho dvoukolka taky začíná moc pěkně fungovat. Aleš Horák dle svých slov udělal mnoho chyb. František Doležal upadl a říká v cíli RZ, že končí. Snad to ještě rozmyslí. Marek Střihavka podal stabilní výkon a dojel na druhém místě. Třetí místo v RZ vybojoval David Mišalko s novou verzí X-RAYe z dílny RC Clubu Čistá. Honza Brich dal zpátky do vozu volnoběžku a prý si to hodně užívá. Michal Bouchner jede s autem své snoubenky a jede se mu s ním skvěle. Filip Strahal dle vyjádření svýho závodícího táty onemocněl spalničkama a bohužel musí rally sledovat jen u počítače. Petra Strahala bolí noha a špatně mu to zatáčí. Dle vyjádření nejlepšího závodníka mimo MČR Toma Procházky (průběžně 11.místo) si závod užívá, zvlášť šotolinová část RZty se mu moc líbila.

RZ4: Jedeme téměř celou trať, chybí jen úsek se zámkovou dlažbou. I asfalt už místy oschl. David Čech má problém s vybitou baterií a 4 zatáčky před cílem se mu protočil pastorek = VP. Jirka Hadrava nabuzen výsledkem předchozí RZ, příliš tlačil a bylo z toho příliš mnoho chyb. František Doležal spadnul z pódia a ke konci RZty měl problém s dechem. RZ vyhrál opět Marek Střihavka před Victorem Trnkou (po opravě modelu) a Janem Šrámkem.

Po RZ4 je následující pořadí: 1. Marek Střihavka, 2. Jan Šrámek -21,42; 3. David Mišalko -34,49; 4. Petr Havlík -56,28; 5. Jiří Hadrava -1:06,54; 6. Martin Mudřík -1:15,79; 7. Petr Pavlát -1:19,20; 8. František Doležal -1:23,39; 9. Aleš Čejchan -1:24,50; 10. Pavel Matějček -1:27,70. Kategorii 1 vede Martin Čejchan, druhý je Tomáš Mudřík a třetí František Čejchan.

Největší štěstí při losování - poukaz na zboží v hodnotě 700,- Kč od firmy MZ racing získal Pavel Matějček. Gratulujeme.

RZ5: Po polední pauze se nejlépe rozjel Victor Trnka, kterému prospěla výměna diferenciálu za planetový. Druhé místo se ztrátou necelých sedmi vteřin vybojoval Marek Střihavka o pár setinek před třetím Honzou Šrámkem. Michalu Bouchnerovi vypadl hned po startu RZ šroub držící horní rameno, ale podařilo se mu RZtu s velkou ztrátou dokončit. Pepovi Jandoušovi se auto občas zastaví, ale po domluvě se zase rozjede. František Doležal si nový podvozek (X-RAY s vlastním platem) na asfaltu pochvaluje, na šotolině mu zatím nepřišel na chuť. Míra Lovčík si stěžuje na drhnutí karoserie a zasekávání předmětů do kol.

RZ6: Až na pár kaluží je všude sucho, šotolina už je hezky vyježděná, takže kdo se drží stopy jede hodně rychle. Vítězí Marek Střihavka a tím upevňuje průběžné vedení. Druhé místo s odstupem 5 sekund obsadil Honza Šrámek a třetí tentoktrát do cíle dorazil smolař Victor Trnka. František Doležal zabloudil a musel se vracet. Jan Brich po RZ6 mění volnoběžku za diferenciál. Tomáši Procházkovi se vybila baterie. Zachází sluníčko za mraky, začíná studeně foukat od řeky. Do této chvíle to byl krásný "jarní" den.

RZ7: Sluníčko zašlo a asfalt se začíná zase ochlazovat, jeli jsme jen část s dřevěnými pódii a asfalt. Zvítězil Jan Šrámek. Na druhém místě skončil stále zrychlující Aleš Čejchan. S předokolkou ztratil na Honzu pouhé 3 sekundy. Třetí místo obsadil Victor Trnka. Před poslení RZ, která je zároveň Powerstage a rozdávají se za umístění body pro prvních 8 závodníků tak vede s bezpečným náskokem Marek Střihavka před týmovým kolegou z týmu AMK Malá Skála Honzou Šrámkem a třetím Davidem Mišalkem z RC Clubu Čistá World rally teamu.

RZ8 Powerstage: Aleš spadnul na šotolině a vypadly mu baterie z vysilačky. Tím prohrál těsný souboj s Petrem Pavlátem a Jirkou Hadravou. František Doležal jel skoro celou RZ s pohonem pouze zadní nápravy. Powerstage vyhrál Victor Trnka a připsal si tak do celkového pořadí plný počet 8 bodů. Druhé místo vybojoval Jan Šrámek s odstupem více jak 5 sekund, třetí místo obsadil Marek Střihavka s více než osmisekundovým odstupem. Překvapením Powerstage je čtvrté místo Honzy Heřmánka, který svůj speciál Tamiya XV01 v průběhu dne dokonale poladil. První místo celkově tedy dnes vybojoval Marek Střihavka před Honzou Šrámkem a Davidem Mišalkem. Podrobné výsledky všech RZ najdete na rcrc.ms-free.net