• WC: 220: občerstvení:
  • párový závod:

Upoutávka

RC rally Safari Dvůr Králové nad Labem

Široké šotolinové RZ s několika úzkými místy vyžadující přesnost a spousta divoké zvěře kolem trati - tak to je RC rally MČR ve Dvoře Králové nad Labem.

Komentáře závodníků

Marek Střihavka (vítěz)
Na závodech ve Dvoře jsem nebyl asi dva roky, a proběhlo tak dost změn na trati. Jinak tento závod byl perfektní. Počasí vyšlo parádně a atmosféra byla super, hlavně konkurence byla špičková. Od začátku jsem chtěl jet naplno, a pokusil se držet špičky. Pro mě to bylo příjemné překvapení když jsem hned od startu určoval tempo. V průběhu závodu se začala projevovat únava, ale i technika. Tlumiče se hodně zanášely a pak nevracely. Jinak i Marťa tento závod označila za povedený. Ta se nepotýkala s žádnými problémy, jen Marťa si na jedné s RZ zvrkla nohu a nevědělo se jestli bude pokračovat. Marťa byla statečná a dojela. Děkujeme za skvělý závod :-)

Honza Heřmánek (4. místo)
Krasný, pohodový, bezkonfliktní den. Škoda, že tam nebyl Míra, určitě by zanechal "nesmazatelnou" stopu:)

Jan Brich (7. místo)
Ve Dvoře jsem startoval naposled na minulém závodě MČR. Od té doby uteklo hodně času a změn na rychlostních zkouškách. Řada úzkých míst byla ještě nebezpečnější a to stěžovalo podmínky nejednomu jezdci. I přes nevydařený začátek se mi závěr závodu povedl a tak jsem se 7. místem spokojen. Tím bych chtěl poděkovat celé čtveřici se kterou jsem se na powerstage utkal!! Díky chlapy :)

Aleš Horák (8. místo)
Nádherná soutěž! Nádherné pasáže, střídající se charakter trati, parádní atmosféra a v neposlední řadě skvělý výsledek v podobě 8. místa. Takto by se dal charakterizovat můj pocit po soutěži. I přes mnoho chyb, způsobených především prvním startem v této lokalitě, jsem si závod velmi užil. Trochu mě mrzí problém s elektronikou, který jsem ještě v průběhu závodu vyřešil a mohl se soustředit na závěr soutěže, který jsem zkusil trošku napálit a čekal jsem na reakci soupeřů. Kupodivu byla reakce celkem příznivá a v posledním testu jsem si již místo pohlídal. Trošku mě hlodá myšlenka dvou sekund v cíli na Honzu Bricha, ale kdyby mi někdo řekl před startem, že budu v desítce a dokonce osmý, na neznámé trati v této konkurenci, bral bych ho za velkého optimistu. Velké uznání Vlastíkovi Brentnerovi, nádherná široká trať! SUPER!

Petr Havlík (9. místo)
Celý den jsem se potýkal s problémy a auto v žádné Rztě nepracovalo jak by mělo a bohužel jsem za celý den nenašel správné nastavení. Vzhledem k tomu, že jsem zajížděl časy většinou za hranicí první desítky, tak beru osobně 9. místo všema deseti. V týmech jsme potvrdili druhé místo což je jeden z cílů letošní sezony. Jinak veliká pochvala všem pořadatelům a díky všem soupeřům za napínavé souboje po celý den. Stačí se podívat na výsledky Powerstage (především 4 - 14 místo) a každému musí být jasné jak úžasné je letošní MČR.

Michal Bouchner (13. místo)
Na dráze ve Dvoře Králové jsem nikdy nebyl a jsem rád, že jsem si dnes odbyl svou premiéru. Trať byla super, moc mě bavila. Konkurence byla ohromná a tak pro mě ani 13. místo není špatným výsledkem, ale stále je kde se zlepšovat. Bufet přišel vhod, počasí též a myslím, že budou i pěkné fotky :) Velice se mi líbilo, že trať je postavená tak, že za pár minut byla po závodě zklizená.

Josef Jandouš (20. místo)
Zmar, nic víc...
Potřetí v krásném areálu ve Dvoře Králové a naposledy. Trať je pro mne prokletá. Patřím k moravské části jezdců, kteří nemají tak šikovné ruce na úzké tratě a  180° zatáčky.

Musím smeknout před Vl.Brentnerem za přípravu tratě. Skvělá. Bohužel ne pro moraváky. Ono jezdit jednou za dva roky na tak specifickou trať znamená vždy se trápit na konci výsledkové listiny. Trénink, nebo závody v průběhu roku na zdejší trati, našim autům a rukám, chybí. A když se k tomu přidají problémy s technikou je zmar dokonán.
Po dobrých časech z minulého týdne na 2.HSF rally jsem čekal víc. Svým výkonem jsem zklamán.

Aktuální info z průběhu závodu

18.4. 22:30 - Dle posledních informací, trať je nakropená, aby se neprášilo a meteorologové slibují krásný RC den. Po ránu chladněji, ale s přibývajícími RZtami bude narůstat teplota a bude se zvyšovat hladina adrenalinu v boji o cenné setinky..

INFO: Krásné slunečné počasí přivítalo všech 36 přihlášených účastníků. Trať je v optimální kondici - nepráší se a není bláto.

RZ1: Marek Střihavka hned v úvodu všem ukázal, že bude těžké s ním držet krok. Druhému Janu Šrámkovi nadělil více než 6 sekund. Další 2 sekundy ztrácí Victor Trnka. Honza Šrámek si stěžuje na moc tvrdé pružiny na zadní nápravě. Černý kůň Honza Heřmánek má problém s řízením svého modelu a zajel až čas ve druhé desítce. Michal Bouchner řeší problém s přední poloosou. Polovina závodníků vsadila na Ripmaxy, druhá polovina na Rallyblocky.

RZ2: První tři závodníci si zopakovali pořadí z RZ1. František Doležal se začíná dostávat do tempa a čtvrtým místem v RZ se dostává na průběžné čtvrté místo. Jeho týmový kolega z Čisté David Mišalko obsadil v RZ páté místo a je celkově pouhých 15 setin za Františkem pátý. Honza Heřmánek po opravě se na Col de Kings srazil s divokou zvěří a obsadil až 12. místo, čímž zatím neplní roli černého koně závodu. Aleš Horák je zatím moc spokojenej, auto funguje skvěle, jen se musí ještě naučit ty úzké pasáže.

RZ3: I nadále kraluje Marek Střihavka, za ním se však začínají dít věci... ...Victor Trnka se pomalu dostává do tempa a zajíždí druhý čas 3 sekundy za Markem. Honza Heřmánek obul Rallyblocky a zajíždí třetí čas. Honza Šrámek si stěžuje na malou reakci řízení i přestože obul nové pneu. Pepa Jandouš trefil cílovou fotobuňku a jeho vyjádření není publikovatelné. Pavlu Černému vyskočila přední poloosa a RZ nedokončil. Nováček Jakub Mudřík si závod užívá a už zapomněl, že včera málem musel zůstat doma kvůli problému s okem.

RZ4: Stále zrychlující Victor Trnka vyhrál RZ o pár desetinek před Markem Střihavkou. Honza Šrámek se dál pere se svým nedotáčivým autem, ale vybojoval třetí místo. Jirka Hadrava čistí servoseiver, protože se mu řízení nevrací do nulové polohy. Pavel Matějček jel první dvě RZ na Ripmaxech a to prý byla chyba. Petr Havlík je zatím s umístěním spokojený. Aleš Čejchan to má s dvoukolkou čím dál těžší, protože je čím dál více volné šotoliny na trati RZ a auto ze zatáček neodjíždí. Pepa Jandouš jede jen s náhonem přední nápravy, řemínek i řemenička nemají zuby.

Losování o cenu - dárkový poukaz v hodnotě 700,-Kč na zboží dle vlastního výběru od firmy MZ Racing získal Petr Strahal. Gratulujeme!!!

RZ5: Suverenní Marek dělá chyby a auto ho neposlouchá. Po RZ čistí tlumiče. RZ vyhrál Victor Trnka o 66 setin před Honzou Šrámkem. Stále se zlepšující Honza Heřmánek vybojoval třetí místo a celkově je již na krásném čtvrtém místě. Jediné účastnici Martině Korhelové se zatím závod líbí. Pepa Jandouš udělal z vozu zase čtyřkolku.

RZ6: Těsný souboj mezi Markem, Victorem a Honzou pro sebe o jednu desetinu rozhodl Victor. Marek na třetím místě ztratil něco málo přes sekundu. Díky čtvrtému místu v RZ se dostal Jirka Hadrava na čtvrté místo v průběžném pořadí a předstihl tak Honzu Heřmánka. Honza Brich se blýskl pátým časem v RZ a dostal se tak na průběžné deváté místo. Martin Čejchan porazil v RZ svého tátu Aleše a je průběžně ve vedení kategorie 1. Druhé místo v kategorii 1 drží Tomáš Mudřík. David Čech dělá velké množství chyb a drží se průběžně na dvanáctém místě. Kategorii 4 vede František Doležal, který si stěžuje na problémy s kolenem. Minisouboj Třemošné zatím vede Petr Kupilík.

RZ7: Marek Střihavka potvrzuje své vedení a druhému Victorovi i třetímu Honzovi dává skoro 5 sekund. Navyšuje tím náskok na více než 15 sekund. David Mišalko měl na RZ v hlavě prázdno a propadl se na 11. místo. Martin Mudřík se zatím se zdejší tratí nemůže popasovat a dělá příliš mnoho chyb hlavně v úzkých místech. Přemíra snahy vede k chybám u nováčka Radka Vagenknechta.

RZ8: Victor Trnka přidal další vteřinku ke svému malému náskoku na třetího Honzu Šrámka. Třetí skončil Marek Střihavka,který s náskokem 14s vede před poslední RZ. Vrcholí boj o sedmé až desáté místo mezi Honzou Brichem, Petrem Pavlátem, Alešem Horákem a Petrem Havlíkem. Rozdíl mezi nimi před poslední RZtou je pouhých 7 sekund. Petr Bábek nedojel kvůli vybité baterii. Další souboj se odehrává o čtvrté místo mezi Jirkou Hadravou, Honzou Heřmánkem a Františkem Doležalem mezi kterými je také jen 7 sekund.

RZ9: POWERSTAGE. Souboje vrcholí a málokdo má svou pozici jistou. Vyhrál Jan Śrámek a díky problémům Victora Trnky se dostal na celkové druhé místo. Závod ovládl Marek Střihavka, který má v současné době nejlepší formu. Souboj o čtvrté místo pro sebe rozhodl Honza Heřmánek, který odsunul Jirku Hadravu na místo páté. Frantin Doležal si připsal krásné šesté místo celkově a první v kategorii 4. Souboj o sedmé místo vyhrál Honza Brich před Alfem a Petrem Havlíkem. Petr Pavlát trefil fotobuňku, což jej odsunulo na celkové desáté místo. Vítěz kategorie 1 Martin Čejchan zajel skvěle powerstage a připsal si 3 bonusové body.