19. 07. 2014

Pořadatel

 • Vlastík Pospíšil
 • 602 504 104
 • info@rallybrno.cz

Místo konání

 • areál ZŠ Tyršova a Sokolu Vyškov
 • 17°0'17.019"E, 49°16'34.854"N

Povrch

 • šotolina, asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:40

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Tour de Vyškov Vyškov

Tratě rychlostních zkoušek kombinují rychlý, technický asfalt a uklouzanou širokou šotolinu umožňující jízdu dveřma napřed. Rychlostní zkoušky jsou v rozmezí 3 - 6 minut.

Komentáře po závodě:

Jan Šrámek (1. místo)
Trať ve Vyškově je podle mě špička jak v kalendáři MČR tak i v republice vůbec. Od první RZ se tu jezdí hodně v tempu a hodně se tu vyplatí přesná jízda velmi blízko překážek. Navíc letos byly asfaltové části o něco techničtější a tak ještě zábavnější než minulé ročníky. Z mého pohledu skvělý závod s maximem bodů takže spokojenost... Pár dní po závodě jsem nečekaně zjistil, že boj o titul je ještě hodně otevřený a nemám vůbec špatnou pozici do posledního závodu. Takže uvidíme jak to dopadne, ale určitě si ještě zazávodíme...

Aleš Horák (6. místo)
Parádní závod s parádním výsledkem. Od první Rz jsem čekal opět velmi vyrovnané souboje a to se potvrdilo. Po BBčku jsem si věřil. Konkurence byla ovšem umocněna indexem MČR a já jsem se nečekaně velmi brzo vyhodil z tempa. Přišla na řadu laborace a v půli závodu už i nechuť ničit nové gumy. To se ovšem ukázalo jako dobrý impuls, který mě donutil přenastavit auto a po teamovém brífinku jsem si uvědomil, že je to vše pouze o psychice a zkusil zvýšit soustředění. To se povedlo a vrátil jsem se do závodu prvním místem v Rz, což byl raketový impuls k dosažení nej lepšího mého výsledku v MČR vůbec. I v teamech jsme konečně potvrdili, že nejsme jen do počtu a Michal opět stanul na stupních vítězů. Prostě parádní závěr, který jsem korunoval pátým místem v PS.
Poděkování za celý závod a přípravu rodině Vlastíka Pospíšila, Kubovi Koneckému, Michalovi a především Věrče (manželce), která se o trať celý den skvěle starala. Doufám, že se všem trať líbila a už chystám trať na Světlou a opět bude na co se těšit

Jan Brich (7. místo)
Po úspěšně odjetém Blackboardu jsem se na MČR těšil ještě více. Vidina dobrého výsledku se bohužel začala rozpadat již v prvních RZtách. Trápila mě nedotáčivost přední nápravy, a poté i 2 vadné diferenciály. Snad jsem si všechnu smůlu vybral ve Vyškově a do Třemošné všechno vyladím :). Rád bych poděkoval všem co se podíleli na stavbě tratě, byla jako vždy perfektní!!

Michal Oppitz (8. místo)
Vyškovské tratě v areálu sokola a ZŠ považuji za to nejzábavnější, co jsem doposud v RC Rally navštívil. Do cíle RZ se dojíždí s úsměvem roztaženým od ucha k uchu, je to čistej adrenalin. Konkurence byla obrovská a cílem byla první desítka. To se nakonec podařilo, ale nebýt lajdáckého zakrytovaní řízení mého XV, mohlo to být o něco lepší. Každopádně parádní závod, top soupeři, skvělá atmosféra!

Patrik Zítko (32. místo)
Trať ve Vyškově super, perfektně značená. Příjemné bylo obnovování čar během závodu, na můj vkus příliš rychlá a i přes technické potíže jsem si ji skvěle užil - i díky bezchybnému cateringu.

Do závodu bylo převzato 33 vozů. David Mišalko si nevyřídil včas vízum a musel se omluvit.

RZ1: Vyhrál Jan Šrámek o 2 sekundy před Markem Střihavkou. Nejrychlejší čas zajel Victor Trnka, ale trefil cílovou fotobuňku. Třetí místo vybojoval Honza Heřmánek, který o 5 setin odsunul na čtvrté místo Davida Čecha. Honza Heřmánek jede dle svého vyjádření jako ďas, Martin Mudřík jede jediný pneu dash, Karlovi Bajzovi se zastavil model, Michalu Oppitzovi se zasekl kamínek do kola. Patrik Zítko zastavil v RZ a řeší technický problém - vytrženou spojovačku.

RZ2: jedeme RZ1 v opačném směru. Victor Trnka vítězí o 3 desetiny před Markem Střihavkou. Dalších 8 desetin ztratil Jan Šrámek a o 9 desetin vede před Markem. Michal Bouchner obsadil čtvrté místo o patnáct setin před Martinem Čejchanem. Pepa Vacek si pochvaluje vůz a závod si užívá. Honza Brich má nedotáčivý vůz, což je podezřelé, protože jede volnoběžku. Ladí zadní diferenciál. Michal Bouchner ví, čím to je - prý stojí za h....o. Jirka Hadrava řešil problém se zadním diferenciálem.

RZ3: převažuje asfalt. Vítězí Jan Šrámek o 37 setin před Victorem Trnkou. Marek Střihavka jede na jistotu a ztrácí více než 6 sekund na prvního. Třetí místo v RZ vybojol Michal Bouchner - vycházející hvězda a i přesto, že udělal velkou botu tak měl úžasný rytmus. Čtvrté místo celkově drží stabilně jedoucí David Čech. Janu Brichovi odešel zadní deferenciál. Ředitel závodu Vlastík Pospíšil měl několikrát v RZ zaseknuté řízení svého nového modelu Tamiya XV01. Patrik Zítko neodstartoval do RZ. Petr Bábek trefil fotobuňku. Petr Strahal přijel se zablokovaným pravým zadním kolem.

 

 

 

 

 

RZ4: Vítězí Victor o 1,4 před Honzou Šrámkem. Třetí Marek ztrácí 5,4 s. David Čech vybil baterii. Aleši Horákovi chyběla před startem gumička. Pavlína Hostiská jede svůj první závod v životě a chválí trať a zatím je na krásném 30. místě. Podvozek X-RAY T2 zatáčí více doleva. Mechanik to zkusí poladit. Závod si užívá a můžeme se na Pavlínu těšit na některém z dalších závodů. Chválí pořadatele za skvělou přípravu závodu i šampionátu. Ondřej Mašek oholil převody.

RZ5: Vítězí Victor Trnka o 6 setin před Jirkou Hadravou, který si stáhnul výkon o 25 procent. Třetí Jan Šrámek ztratil 1,5 sekundy a na setinu stejný čas s ním zajel i stále se lepšící Michal Bouchner. Jan Brich prořezává pneu a chystá se k útoku na vyšší příčky.

Jan Šrámek vylosuje vítěze poukazu na odběr zboží v internetovém obchodě MZ racing v hodnotě 700,-Kč. Šťastným výhercem se stal Michal Oppitz z Brna.

RZ6: První místo vybojoval Jan Šrámek, kterému RZ sedla a druhému Markovi nadělil 6 sekund. Victor Trnka pokračuje v nejrychlejších průjezdech fotobuňkou, takže jí již podruhé v dnešním závodě trefil, čímž navýšil svou ztrátu na Honzu na 19 sekund. Třetí místo v RZ zajel Michal Oppitz před Honzou Brichem na nově prořezaných pneu a tím se Honza zapojil do souboje o čtvrté místo, které zatím drží Michal Bouchner. Kategorii 1 zatím vede Martin Čejchan, druhý je průběžně Tomáš Mudřík a třetí místo drží František Čejchan.

RZ7: Překvapení - RZ vyhrál Aleš Horák o 85 setin před Victorem Trnkou. Jan Šrámek zničil zadní diferenciál a skoro celou RZ jel s pohonem předním nápravy, čímž zdramatizoval souboj o vítězství. Třetí místo vybojoval Michal Bouchner před Martinem Mudříkem. Jan Brich řeší opět problém se zadním diferenciálem.

RZ8: Vítězí Jan Šrámek před Victorem Trnkou a Michalem Bouchnerem.

RZ9 Powerstage: Marek Střihavka jede pro diváky a ztrácí více než 30 sekund, čímž se před něj v celkovém pořadí dostává i Michal Bouchner. Čtvrté místo Markovi nakonec nestačí (zjištěno až při přepočítání výsledků) na zisk titulu Mistra ČR 2014. V závodě vítězí Jan Šrámek, který vyhravá i závěrečnou powerstage a připisuje si z Vyškova plný počet bodů. Victor Trnka nakonec bere s přehledem druhé místo. Souboj starců pro sebe v poslední RZ získal Petr Pavlát o 92 setin sekundy před Martinem Mudříkem. V kategorii 1 vítězí stále rychlejší Martin Čejchan před Tomášem Mudříkem a Františkem Čejchanem.

Kompletní výsledky na jdete na http://rcrc.ms-free.net/140719/

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 ZŠ Tyršova 700 m 10:01 Ano
2 Sokol Vyškov 600 m 10:51 Ano
3 Infos 550 m 11:41 Ano
4 Rally Brno 700 m 12:31 Ano
5 Sokolský dům 650 m 13:21 Ano
6 Sokolský dům II 650 m 14:11 Ano
7 Infos II 550 m 15:01 Ano
8 Sokol Vyškov II 600 m 15:51 Ano
9 Power Stage ZŠ Tyršova II 800 m 16:41 Ne

Mapa