Vrchol všech "dvoukolkářů" se blíží. 31. 07. 2014 11:18

Již druhým rokem se o titulu Mistra ČR RC rally elektro 1:10 2WD rozhodne v jednom jediném závodě. Po úspěšném loňském debutu v Táboře se tentokrát boj odehraje v malebném městečku Světlá nad Sázavou, které je krom jiného známe i výrobou skla. Hlavní organizátor Vašek Baloun dokonce ve zdejší soukromé sklárně domluvil i poháry pro nejlepší závodníky kategorie 1 (do 11 let). Světlá byla vybrána záměrně nejen kvůli pěkným tratím (Táborský šampionát) vhodným pro vozy 2WD, ale je téměř uprostřed České republiky a tudíž i z těch nejodlehlejších koutů to mají všichni skoro stejně daleko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trať RC rally vede z větší části po komunikacích dopravního hřiště u základní školy a povrch je většinově asfaltový. V menší míře je zastoupena zámková dlažba a v zadní části areálu jsou dlaždice a velmi hrubý asfalt. Z toho vyplývá i možnost nastavení velmi nízké světlé výšky modelu, neb největší nerovností na trati jsou nadjezd či nájezd na schod oddělující zadní část trati od dopravního hřiště. Objízdné body tvoří na asfaltu hasičské hadice naplněné pískem a na zámkové dlažbě nepříjemné patníčky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promotér opět počítá s vypsáním neoficielní kategorie s pohonem zadní nápravy, pokud se do ní přihlásí alespoň 5 závodníků. I první tři v této kategorii získají poháry. Že není nikterak těžké udělat z modelu 4WD úspěšný model 2WD dokázal v loňské roce Jan Brich, který s modelem X-RAY byl dokonce ještě 4 RZty před koncem závodu ve vedení a nakonec vybojoval krásné třetí místo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A že model 2WD není na čas o nic pomalejší dokazuje v letošním roce Aleš Čejchan, který se s ním účastní i šampionátu 4WD a vede si zatím velmi pěkně. Jízda s dvoukolkou je klidnější a dá se jet mnohem přesnější stopa než se čtyřkolkou. Okolo trati očekáváme velké množství diváků, protože ředitel závodu Vašek Baloun věnuje přípravě a propagaci závodu spoustu svého volného času a tak celé město a okolí bude o závodě MČR RC rally 2WD informováno. Jídlo si tentokrát budete muset vzít vlastní a nebo se připojit ke společné objednávce Pizzy a dalších dobrot z místní Pizzerie.

Na rozdíl od šampionátu 4WD, kde jsou karty rozdány, tak ve dvoukolkách může být Mistr ČR prakticky kdokoliv - třeba i Ty, který právě teď čteš tento článek, protože o pořadí rozhodne tento jeden jediný závod a štěstí bývá mnohdy vrtkavé. A proto neváhej, vyndej z modelu poloosy na jedné nápravě a přihlaš se do MČR RC rally 2WD do Světlé nad Sázavou, kde se v sobotu 23.8. odehraje bitva nejrychlejších dvoukolek z celé ČR.

text Petr Pavlát, foto Ondra Němec